+420 724 525 321 info@4jumping.cz

Skákání na trampolíně je jistě velmi zábavné, ale víte o tom, že má pozitivní vliv na zdraví? Konkrétně na lymfatický (imunitní) oběh, což potvrdil i Dr. Samuel West, který je v oboru imunologie uznávanou kapacitou.

Bezkonkurenční nástroj pro posílení imunity

Lymfatický systém funguje tak, že jím cirkuluje lymfatická tekutina, jejíž pohyb zajišťuje pulzující krevní řečiště, které se nachází v jeho bezprostřední blízkosti. Díky cvičení na trampolíně dochází ke změně tlaku a výraznému zrychlení pohybu lymfy.

Tip: Jaké jsou ideální rozměry? Nejvíce jde na odbyt trampolína 305 cm.

Přesněji dochází ke zvýšení tlaku, kterým se uzavírají chlopně. Když vyskočíte, tlak klesne, chlopně se otevřou a lymfa může volně proudit. Skákání tak lze přirovnat k principu pumpy. Žádná jiná aktivita nemá takový efekt na posílení lymfatického systému.

Pozitivních účinků skákání na trampolíně jsou si lékaři vědomi a doporučují ho pacientům s rakovinou, lymfatickými problémy, po chemoterapii a v dalších případech. Skákáním dochází k efektivnější detoxikaci – jedy a toxiny se uvolňují mnohem rychleji.

Další pozitivní účinek pravidelného skákání spočívá v posilování srdce tím, jak se při cvičení mění tlak v krevním řečišti.

Rozpohybujete i svaly, o kterých nemáte tušení

A konečně i posilování celého těla – oproti většině ostatních cvičebních programů je skákání komplexní a zapojuje do práce také hluboké (kosterní) svalstvo – základní nosný prvek páteře. Jinými slovy kde o velmi účinnou prevenci před skoliózou páteře. U dětí v batolecím věku zase při pohybu po odrazové ploše dochází k rozvoji centra rovnováhy.

Potřebujete snad další důvody, proč byste měli zařadit skákání do každodenního programu? Při výběru se nezapomeňte zeptat, zda jsou u daného modelu dostupné i náhradní díly na trampolínu.