+420 724 525 321 info@4jumping.cz

Ať už pod vánoční stromeček nebo k jakékoli jiné příležitosti, pokud vybíráte trampolínu pro děti, poradíme vám, jak na to.

Kvalita a bezpečí

Vždy dejte přednost kvalitní trampolíně s ochrannou sítí, ideálně v setu s žebříkem a krycí plachtou. Tato trampolína bude bezpečnější a pokud budete používat i krycí plachtu, vydrží vám skákací plocha déle v dobrém stavu. Trampolína s ochrannou sítí zajišťuje bezpečí skokana v trampolíně a zamezuje jeho vyskočení mimo trampolínu. Možná si myslíte, že přeci dává pozor, kam skáče, ale věřte mi, že zvláště, když se skákající rozdovádí, ať už dospělí či dítě, hlídat stoprocentně místo dopadu není vůbec snadné. Hlavně nevyloučíte možnost, že ani při vší soustředěnosti nedojde k nechtěnému vyskočení nebo vypadnutí, ať už při dopadu nebo následném balancování. Trampolína s ochrannou sítí by zkrátka měla být samozřejmostí. Zrovna tak žebřík, který umožňuje bezpečný vstup a výstup do a z trampolíny.

Údržba

Krycí plachta prodlužuje životnost trampolíny a usnadňuje udržování trampolíny v čistotě a relativním suchu. I přes její používání se doporučuje u většiny trampolín je zimovat, protože krycí plachta je určena spíše pro odolávání menších změn počasí v sezóně (tedy od pokročilého jara do zhruba poloviny podzimu) a není určena pro stoprocentní ochranu skákací plochy proti krutým mrazům a sněhu. Udržováním trampolíny a pravidelnou kontrolou zamezíte nejen brzkému opotřebení trampolíny s ochrannou sítí, ale také zajistíte vyšší bezpečnost pro skokany.

Velikost a nosnost

Trampolínu vyberte po pečlivé úvaze, která bude zahrnovat i zamyšlení nad tím, kdo trampolínu bude využívat. Jestli jste si jistí, že ji budou používat pouze děti, bude vaším cílem pravděpodobně oblíbená a oblíbená a často prodávaná kvalitní trampolína 305 cm. Tato zahradní trampolína FastJump má nosnost 180 kilogramů a je vytvořena z kvalitních materiálů zajišťujících delší životnost a bezpečnost. Trampolína je stabilní díky čtyřem „U“ nohám a trubky ochranné sítě vedou až na zem. Další výhody si můžete najít na stránkách www.fastjump.cz nebo www.zelenatrampolina.cz.